Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

102 let 102 piv
říj. 29

102 let 102 piv

Kounicova 22, Brno

Vstupenky

Informace o akci

Koncert o dvou částech k příležitosti 102. výročí vzniku Československa a k oslavě pravdy a svobodného myšlení.
Za podpory brněnského BuranTeatru se v jeho prostorách uskuteční v pořadí již třetí oslavný koncert tohoto druhu, jehož středobodem bude provedení skladby 102 let 102 piv. Stane se tak 29. 10. 2020 od 19:30. V druhé půli potom Divergentní orchestr pro řízené a jiné improvizace provede symbolickou skicu s názvem Je to pravda, věnovanou životu v pravdě.
„Vášeň pro pivo je pro lid našich zeměpisných šířek příznačná. Je to bezpochyby součást národní charakteristiky, jakéhosi kódu českých zemí. Zdaleka totiž nejde jen o banální přijímání tekutiny nebo požívání alkoholu. A přestože má pití piva mnoho dílčích podob a vyznění, včetně jistých ne příliš důstojných variant, nebylo by spravedlivé opomíjet úrovně další, významově ušlechtilejší a hlubší. Všeobecně je považováno pití piva toliko za akt požitkářský, nanejvýš pak společensko-zábavní. Ovšem chtěl bych jej zde nyní představit také jako akt vyšší kvality, jako projev určitého civilizačního stupně a příslušnosti k jistému společenství. Čímž nemyslím nějaké nadřazování.
Mobilizováni vlasteneckým (či druhovým) svědomím, jsme v roce 2018 provedli fantastický koncert 100 let – 100 piv ke 100. výročí vzniku Československa. O rok později, v časech méně vyhrocených národních vášní (či snad jen grantových a producentských?), jsme se o to zodpovědněji chopili pilotní události a navázali 101 lety – 101 pivy. A ze započaté cesty nehodláme jen tak sejít.“ – Pavel Zlámal

Interpreti