Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

20 let Guerilla Records
lis. 6

20 let Guerilla Records

Na poříčí 1047/26, Praha

Vstupenky

Informace o akci

Guerilla Records, nezávislé vydavatelství „podzemní a jiné kultury“, tady bude už dvacet let. Stalo se pravidlem, že velká výročí slaví karnevalem právě v Divadle Archa, kde tentokrát vystoupí 6. 11. 2021 od 17:00.

Diváci uslyší průřez různými žánry, jež ale všechny spojují kořeny v undergroundu, „svobodném místě za každého režimu“. Akce bude zahájena na malé scéně, koncertem kapely Františka Skály, Finský barok. Pak návštěvníci uslyší ozvěnu folkových festivalů „druhé kultury“ z usedlosti Nová Víska. Kapela Svobodná místa (Acher, Bierhanzl, Manolov, Nejtek) zase bude ojedinělou připomínkou tvorby Pavla Zajíčka a v hudbě kapely Prasečí farma, pak bude možné slyšet „hutný spodek“ a nekompromisní saxofonovou úderku, pro český underground taky typickou.

Kapela Furt rovně, návštěvníky přenese z temných tónů spíše k šansonu a smutné „rozjuchanosti“, ale hned poté, jim Psí vojáci Tribute připomenou nenahraditelného Filipa Topola a jeho „psí kohortu“. Klasiku přinesou The Plastic People Of The Universe New Generation s Kábou a Joem Karafiátem a celý večírek zakončí underground nové generace, Kabaret Dr. Caligariho.

Na malém sále, diváky znovu uvítá nezařaditelný, Finský barok a pak se stanou svědky „nevázané undergroundové veslice“, kde zaznějí písně Charlieho Soukupa, Sváti Karáska, Skaláka či Dáši Vokaté. Během celé akce, budou samozřejmostí křty, prodejní výstava fotografií Psích vojáků od Karla Šustera a mohutná předvánoční nabídka titulů z produkce Guerilla Records.

Interpreti