Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Absolventský koncert akademie MenArt 2021
čen. 18

Absolventský koncert akademie MenArt 2021

Dlouhá 33, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Absolventský koncert mentorské třídy Marcela Bárty a Radky Fišarové ZUŠ Session proběhne v rámci festivalu „Americké jaro“. Koncert je vyvrcholením jazzové sekce letošního ročníku Stipendijní Akademie MenART ZUŠ Session. Akce se koná 18. června v prostoru NoD.

Stipendijní Akademie MenART je příležitostí pro mladé talenty z celé ČR rok intenzivně pracovat pod vedením profesionálů ve svých oborech. V NoD se představí mentorská třída skladatele a saxofonisty Marcela Bárty a zpěvačky Radky Fišarové s vlastní tvorbou a interpretací jazzových standardů i muzikálových a populárních písní. V rámci jednoho večera uslyší zájemci výsledky práce 14 muzikantů ve věku od 10 do 19 let. Stipendijní program je realizován ve spolupráci s Nadačním fondem Magdaleny Kožené, jehož posláním je podpora umělecké vzdělávání.

V první části koncertu zazní autorské skladby a improvizace stipendistů Marcela Bárty. V druhé části koncertu se budou prezentovat stipendisté Radky Fišarové s interpretací jazzových standardů i muzikálových a populárních písní. Ozdobou koncertu budou dvě společné skladby: píseň Richarda Krajča a Petra Haradzina Srdce nehasnou a Modlitba pro budoucnost od Tomáše Kača, na jejichž aranži se podíleli a v rámci které se zapojí všichni stipendisté.

Délka koncertu je 100 minut včetně pauzy.