Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Belcanto
úno. 21

Belcanto

Jeronýmova 494/20, Liberec

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

BELCANTO v opeře a muzikálu

tento mimořádný koncert svedl dohromady přední umělce nejen českého, ale i mezinárodního významu v oblasti opery a muzikálu, jehož společným jmenovatelem je italská pěvecká technika “Bel canto”. Ta se váže především k opernímu stylu, ovšem cílem je ukázat, že i muzikál si zaslouží klasickou interpretaci, která tento obor povyšuje na vyšší uměleckou úroveň.
V nejznámějších áriích a duetech z děl A.Dvořáka, W.A.Mozarta, G.Pucciniho ,G.Verdiho,J.Strausse,L.Bernsteina,A.L.Webera k.Svobody a dalších se představí sopranistka T.Mátlová, tenor P.Berger, baryton V.Chmelo a basbaryton D.Hůlka za doprovodu předního českého symfonického orchestrů pod vedením dirigenta Prof. L.Svárovského.
Na vizuální stylizaci se podílí významný český režisér Filip Renč.

Tereza Mátlová-sopranistka
operní i muzikálová zpěvačka. Absolvovala operní zpěv na pražské Hudební akademii múzických umění u prof.Magdaleny Hajòssyové. 
V současné době učinkuje v Národním divadle v Praze, v divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem i na světových hudebních scénách,
Tereza se věnuje také koncertní činnosti a spolupracuje s významnými dirigenty, jakými jsou např. Marcello Rota, Vladimir Jurowski, Riccardo Frizza, Enrique Mazzola, Leoš Svárovský, Jan Kučera, David Agler, Claude Schnitzler. 
Vystoupila v rolích jako Cosette v Les Misérables, Ellen v Miss Saigon a Primadonna Carlotta Giudicelli v úspěšném muzikálu Fantom Opery v GOJA Music Hall v Praze.

Daniel Hůlka - basbaryton
český operní a muzikálový zpěvák a herec. Je známý hlavně svými rolemi v muzikálech jako jsou Dracula nebo Monte Cristo. Věnuje se ovšem i opeře a sólové tvorbě.
Po ukončení gymnázia absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Z. Jankovského. Původně se věnoval opernímu zpěvu. Zpíval v divadlech - J.K. Tyla v Plzni, F.X. Šaldy v Liberci, ve Stavovském divadle, Hudební divadlo v Karlíně , Ústí nad Labem a v Národním divadle, kde byl v angažmá. 
V jeho repertoáru jsou role jako např. Don Giovanni, Escamilio, Figaro, Sylvio, Kalina,
Dracula, Javert, Jekyll / Hyde, Edmond Dantes, Pán démonů, Lord Kelso, Baron Prášil,
Jan Mydlář, Král Šalamoun.

Peter Berger- tenor
vyhledávaný interpret italského, ruského a českého repertoáru, prosazujícím se kromě našich předních operních scén stále ve větší míře v zahraničních divadlech. Spolupracuje též s našimi předními symfonickými orchestry v kantátovém a oratorním repertoáru.

Vladimír Chmelo –baryton
držitel ceny Thálie, je zpěvák mezinárodního renomé. Zpíval v mnoha významných světových divadlech, z nichž jmenujme především newyorskou Metropolitní operu, milánskou La Scalu, Teatro Colon v Buenos Aires, Opery v Paříži, Hamburku, Palerma, Tokya a dalších.
Uplatnil se především v italském operním repertoáru, v rolích Rossiniho, Donizetiho a Verdiho oper.
Kromě opery se věnuje komorní a oratorní hudbě a pedagogické činnosti.

Prof. Leoš Svárovský – dirigent
Pochází z muzikantské rodiny. Původně studoval klavír, který později vyměnil za flétnu, nakonec zakotvil v dirigentské profesi. Jeho cesta vedla od dívčího Orchestra Puellarum Pragensis nejprve do světa opery, který má dodnes nesmírně rád. Začínal jako asistent šéfa Opery Národního divadla v Praze a dirigent Komorní opery Praha, v pražském Národním divadle působil několik let ve stálém angažmá jako šéfdirigent orchestru baletu ND a umělecký šéf Státní opery Praha, kde nastudoval mimo jiné Donizettiho Lucii di Lammermoor. Velké operní a oratorní projekty uvádí po celém světě, za své největší vzepětí v tomto ohledu pokládá nastudování Smetanovy Prodané nevěsty v Japonsku – s tokijským orchestrem a sborem a slovenskými sólisty. Je prezidentem Mezinárodního hudebního festivalu Emy Destinové v Českých Budějovicích, a ke spolupráci ho zvou renomované orchestry.

Interpreti