Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Cermaque + Čtvrt na smrt + Boží muka
lis. 7

Cermaque + Čtvrt na smrt + Boží muka

Zborovská 82/7, Praha

Vstupenky

Informace o akci

Běsné, politické i intimní písně básníka Jakuba Cermaque získaly v posledních letech 2 nominace na cenu Anděl (v kategoriích Alternativa a Folk). Živelné provedení textově vybroušených skladeb v kapelním provedení doprovází violistka Julie Goetzová, slovenský bubeník/kytarista Martin Barinec a zpěvačka Zuzana Barincová.
Čtvrt na smrt je hudební alterego básníka a buskera Jana Vacíka, se kterým vystupuje bubeník Jirka Sejf. Jeho někdy swingové, jindy až hard-rockové rytmy zneužívá Kuba Hartmann k tomu, aby do nich na basu hrál tak, jak je mu přirozené – jako na piano. Sestavu nefolkového hudebního tělesa doplňuje cellista Keishiro Mikawa. Album Držím Ti pěsti vyšlo letos v červnu.
Už to ani nevypadalo že by se chlapi z Fousy Mojo, Heřmana Šviháka a jim podobným ještě chopili nástrojů. Vždyť každý si jen hleděl svého venkovského hospodářství či jiných statků vezdejších. Ale stesk už silně pudil zpátky k tlupě a tak jsou zpět. Posíleni v sextet upekli si skupinu Boží muka z ingrediencí undegroundu, folku, rocku a takové té pěkné, ryze české, na srdíčku hřejivé psychedelie.

Interpreti