Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Eyal Lovett + Florian Favre
lis. 27

Eyal Lovett + Florian Favre

Čajkovského 12, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Eyal Lovett
Eyal Lovett je izraelský jazzový klavírista a skladatel, který v současné době žije v Berlíně. Lovett byl v r. 2017 Jazz Berlinem označen titulem „umělec roku. V červnu 2018 jeho trio získalo 1. místo na mezinárodní soutěži Jazz Wings ve Varšavě. Eyal studoval v New Yorku s takovými renomovanými hudebníky jako Sam Yahel, Ari Hoening apod. Je oceněným absolventem prestižního společného programu „New School“ pro jazz a současnou hudbu na Izraelské konzervatoři. Pokračoval ve studiu na „New School“ v New Yorku, díky stipendiu získanému za vynikající výkony.
Eyalova hudba je zaměřena na vyprávění příběhů. Posluchačům nabízí hluboké a promyšlené skladby a fascinující výkon. Eyalova hudba, ovlivněná oblibou Billa Evanse a Brada Mehldau, stejně jako Avishaie Cohena, Shai Maestra a Gilada Hekselmana, má „klasickou“ architekturu a vývoj, rytmickou složitost a středomořské přesvědčivé melodie.
Eyalovo poslední album vydané v roce 2018, bylo nahráno jako živá nahrávka v Lipském Horns Erben za dobrovodu kytaristy Erana Har Evena.

Florian Favre
Florian Favre se narodil v roce 1986 ve Fribourgu. Magisterské studium absolvoval v oboru kompozice a teorie u Django Bates a Dieter Amman na Střední umělecké škole v Bernu. 
Po krátké zkušenosti s klasickým klavírem začal studovat jazz na konzervatoři ve Fribourgu u Richarda Pizzorna. Certifikát obdržel v roce 2007 se zvláštním oceněním poroty. Ve stejném roce vstoupil do švýcarské jazzové školy a měl možnost studovat u Andyho Scherrera, Bert Jorise, Franka Sikory, Patrice Moreta, Williama Evanse, Dejana Terziče, Colina Vallona, Andrease Scherrera a Thierry Langa. V roce 2010 byl vybrán do projektu DKSJ All Star. Ve stejném roce získal bakalářský titul a Friedelwaldský grant.
Jako sideman se Florian Favre aktivně podílí na několika projektech, jako např. Trio Floriana Favre nebo jeho sólový projekt. V poslední době zahájil i dva zpravodajské projekty „Rêves de gosses“ a Fragment d'identités. 
Díky své polyvalentní hře je vyhledáván jak na jazzové scéně, tak ve světě popu a hip-hopu. Spolupracoval nejen s newyorskými hlasy, Ann Malcolm a Sandy Pattonem, ale také s Kutti MC, Stefanem Eicherem a Pamelou Mendezovou. V současné době hraje v kapelách: Ella Ronen, Fanny Leeb, Isabelle Ritter Quintet, Nicole Eggebenger Trio, Magnetband, Josha Arnold Quintett.
Florian je držitelem řady ocenění:
2008 Mladá scéna Jazzma, 2010 Biberach Jazz Prize“ v Německu, 2012 vítěz „Mezinárodní klavírní soutěže Jazzhaus“ ve Freiburgu v Breigsau, 2013 semifinalista na sólové klavírní soutěži Montreux, 2016 vítěz „Mezinárodní soutěže v Bejazzu“. + držitel ceny za nejlepšího sólistu a nejlepší interpretaci.
Jako skladatel a aranžér se podílí na řadě projektů, např. i pedagogický projekt „Schule Bewegt“. Nedávno složil hudbu pro taneční společnost Beweggrund. Jako sidemman má na svém kontě 4 alba: On a Smiling Gust of Wind, Ur, Florian Favre Essence, Help !.

Interpreti