Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Foreigner - Prague Summer Festival 2020
Akce zrušena
čen. 12

Foreigner - Prague Summer Festival 2020

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Desítka multiplatinových alb, více než 80 milionů prodaných desek, hity na předních příčkách hitparád, celosvětově proslulé písně jako I Want To Know What Love Is, Juke Box Hero, Waiting For A Girl Like You a mnohé další. Foreigner přijíždí poprvé do České republiky.

Foreigner vznikli roku 1976 v New Yorku, během následujících dvou let vydali veleúspěšné desky Foreigner a Double Vision. Duší kapely je její zakladatel Mick Jones, jehož rozpoznatelný rukopis a nezapomenutelná hra na kytaru navrátila kapelu po odmlce roku 2002 na koncertní pódia. Na post zpěváka dosadil Kellyho Hansena, ostříleného a uznávaného vokalistu. Současnou sestavu dotvářejí multiinstrumentalista Tom Gimbel, basista Jeff Pilson, klávesák Michael Bluestein, kytarista Bruce Watson a bubeník Chris Frazier

S nově nabytou energií vzali Foreigner útokem žebříčky prodejů s vydáním živáku Extended Versions a studiovou deskou Can’t Slow Down. Roku 2013 byl Jones uveden do Síně slávy songwriterů. Není divu. Podílel se na písních jako Bad Love Erika Claptona nebo Dreamer Ozzyho Osbournea, produkoval desku Billyho Joela nebo Van Halena, byl nominován na ceny Grammy i Zlatý Globus.

Kapela v posledních letech intenzivně koncertuje, před dvěma lety oslavila čtyřicetileté výročí, vydala speciální edice svých nahrávek, vystupovala se symfonickým orchestrem napříč světem od Royal Albert Hall po Sydney Opera House. Muzika Foreigner zaznívá v kanadském muzikálu s názvem Juke Box Hero, ale také seriálových hitech Stranger Things, Orange Is The New Black či populární hře Angry Birds. Aktuálním počinem je vydání alba The Greatest Hits Of Foreigner Live In Concert, jehož výtěžek Foreigner věnovali na charitativní účely.

Prodej vstupenek startuje 2. prosince v 10:00.

Interpreti