Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Four in Blue / Ondřej Pivec Project
Akce zrušena
pro. 10

Four in Blue / Ondřej Pivec Project

Zelný Trh 9, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Four in Blue, to je zemité blues a soul jazz. Kapelník seskupení, saxofonista Radek Zapadlo (Vilém Spilka Quartet, Cotatcha Orchestra, Ondřej Ruml, Matej Benko ad.) založil před třemi lety kapelu inspirován legendárními nahrávkami Back At The Chicken Shack a Midnight Special skvělého hráče na „hammondky“ Jimmyho Smithe.
Kvarteto se od té doby posunulo směrem k vlastní tvorbě v estetice zmíněných nahrávek a stylů. K napsání kompozic pro toto sdružení se donutili všichni členové kapely, dokonce i tradicionalista Radek Zapadlo, známý jazzový konzervativec. Zazní tak například jeho budoucí hity Dog´s Blues, Fried Egg nebo Blues for Magda.
Kapela na koncertě pokřtí debutové eponymní CD, které se v bolestech zrodilo v kultovním studiu Jalovec v Babicích nad Svitavou. Radek Zapadlo, hrající v této sestavě na tenor saxofon a alt saxofon, se ve Four in Blue obklopil neméně zkušenými hráči tak, aby obsazení kapely respektovalo původní Smithovy nahrávky – Petr Tureček (vycházející jazzová hvězda z líhně katedry jazzové interpretace JAMU Brno) hraje na bicí, Vladan Ronner (Mulligang, Milan Kašuba Trio ad.) na varhany Hammond a Vilém Spilka (Vilém Spilka Quartet) na kytaru. Repertoáru kapely dnes tedy dominuje vlastní tvorba doplněná zemitým blues a neoposlouchanými jazzovými standardy. Four in Blue zaujme publikum bluesovou pravdivostí a přímým hudebním sdělením.
Držitel Grammy, několika Andělů, producent, skladatel, klávesista, hammonďák, brněnský rodák. Stačí těchto pár hesel a příznivci jazzu už vědí, o kom je řeč. Na JazzFestBrno se vrací Ondřej Pivec.
Obvykle cestuje s americkým zpěvákem Gregorym Porterem, se kterým získal také nejvyšší hudební poctu – cenu Grammy. V České republice proslul už mnohem dřív se svojí první kapelou Organic Quartet, se kterou navštívil i velký kus světa a získal bezpočet ocenění. Ondřej se etabloval na newyorské scéně, letošní covidová krize mu však nečekaně přinesla prodloužený pobyt v rodné zemi. Rozhodl se tak vytvořit zcela nový projekt vycházející z jeho desetiletých zkušeností ze Spojených států – z vedení sboru v harlemských kostelech, RNB, popu, funku, soulu i ročního zaskakování za Coryho Henryho v kostele v Brooklynu. 
Ondřej pro tento nový projekt spojil síly se skladatelem, producentem a hudebníkem kapely Chinaski, Janem Steinsdörferem; vynikajícím baskytaristou Honzou Jakubcem, který spolupracuje s předními českými hudebníky a tradičně hudebně doprovází mnoho hlavních televizních show (Star Dance, Super Star); a energickým, gospelem inspirovaným bubeníkem z Top Dream Company Filipem Ernstem. Vznikl tak osobitý a vášní nabitý projekt na rozhraní jazzu, funku, gospelu, hip-hopu a soulu – hudba, která staví na odkazu americké hudby 20. století, ale zároveň odráží zvuk současnosti.

Interpreti