Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

GenotPresents#2: Enchanted Lands & Zoë Mc Pherson
čec. 28

GenotPresents#2: Enchanted Lands & Zoë Mc Pherson

Na poříčí 1047/26, Praha

Vstupenky

Informace o akci

Pražský kolektiv Genot Centre se vrací s druhou edicí nové série navazující na úspěšné celonoční koncerty „Silent_Night“. Na GenotPresents plánuje představovat to nejvýraznější ze současné abstraktní elektronické hudby v neobvyklých kontextech a jedinečném intimním prostředí.
Na druhé edici, která proběhne 28. července v Divadle Archa, se návštěvníci mohou těšit na křest dlouho očekávaného alba pražské hudebnice Enchanted Lands a českou premiéru AV setu v berlíně usazené producentky Zoë Mc Pherson.
Multimediální umělkyně, producentka, zvuková inženýrka, performerka a DJka Zoë Mc Pherson je jedním z nejvýraznějších úkazů na elektronické scéně. Na svém aktuálním albu States of Fugue se vydává do potemnělých zákoutí současné abstraktní elektronické hudby a s lehkostí nabaluje nekonkrétní zvuky i vlastní vokál v tribálně valivé rytmické „chuchvalce“. V Berlíně usazená hudebnice se s Praze představí i s druhou polovinou hybridního vydavatelství SFX Alessandrou Leone a jejich společnou audio-vizuální show String Figures kombinující projekce moderního tance s hyperrealistickými 3D vizuály.
Enchanted Lands debutovala v roce 2017 albem Feed Goals, které ji kromě ceny Vinyla a nominace na cenu Anděl přineslo i výrazný ohlas v zahraničí. Na svůj debut v červenci konečně naváže albem u decentralizovaného virtuálního labelu Quantum Natives, jednoho z předních hybatelů současného digitálního undergroundu. Na albu Cryptic Island Eco-Sanctuary Barbora Dehaen Polcerová dále rozvíjí svou stále silnější fascinaci trancem, současným klubovým sound designem, ASMR i new age estetikou.
Český drone melancholik Jan Kašpar vystupující pod jménem Obelisk of Light je ne nadarmo označován za „Petra Hapku českého dronu“. Ve svých rozsáhlých kompozicích založených na procesovaném zvuku kytary dokáže s lehkostí kombinovat klenuté melodie s digitálním zvukovým designem a vytváří soundtrack pro ty scény, kdy člověku před očima proběhne celý život.

Interpreti