Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Holy Fuck
led. 31

Holy Fuck

Zborovská 82/7, Praha

Vstupenky

Informace o akci

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně. Patnáct let si jedou to své na celkem pěti albech. Možná právě proto jsou jedním z nejvlivnějších vývozních artiklů země. Jejich taneční a širokoúhlý sound mnozí imitují, ale nikdo to neumí lépe než Holy Fuck. Přesvědčí vás o tom 17. května v pražském Futuru. 

Mainstream si jich sice povšiml díky hudbě k filmům Breaking Bad a Mr Robot, ale kapela přesto i nadále jde proti větru a popírá tendence být předvídatelnou tuctovou skupinou. 
 
Deleter je páté studiové album Holy Fuck, typická polyrytmická lahůdka v podání pánů Briana Borcherdta, Grahama Walshe, Matta Schulze a Matta “Punchy” McQuaida. Dostávají zde svůj hustý zvuk na vyšší úroveň, fúzují krautrockový drive a snovost deep housu, vrnící strojové perkuse a kosmický syntetický šum. 
 
Brian popisuje Deleter jako pokus částečně "nastolit mír" s taneční hudbou populární za jeho dospívání – dospívání stráveného spíš ve společnosti BlackSabbath než Black Box.
 
 Základní slovník alba Deleter tvoří série hrubých zvukových náčrtků zachycených při zkouškách. Tyhle jamy a polní nahrávky, střípky a napůl koherentní nápady byly postupně přetvořeny v devět celistvých skladeb. Album vznikalo ve studiích v Brooklynu, the Catskills, na venkově Ontaria a nakonec v Dartmouthu v Novém Skotsku. 
 
Brian o hudbě Holy Fuck říká: „Naše hudba je pro nás jako hra, jako hodně dobrá šachová partie. V té hře objevujeme tvůrčí jiskření, euforii a katarzi. Hraní naživo je jako levitace. Tehdy si uvědomíte, že se něco děje. A je jen na vás, jestli se k nám přidáte.“ 

Interpreti