Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Kalvárie + J.A.K. z Labyrintu
lis. 16

Kalvárie + J.A.K. z Labyrintu

Orlí 19, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Komorní opera HF JAMU uvádí v rámci tradiční spolupráce s festivalem „Janáček Brno“ světovou premiéru dvou nových operních titulů posluchačů HF JAMU.

J. A. K. Z Labyrintu – Literární dílo Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce rezonuje svými tématy i obsaženými charaktery v každé době. Skladatelka a libretistka Noemi Savková rafinovaně zvolila Komenského dílo jako předlohu pro svou jednoaktovou operu, v níž se seznamujeme s podobnou cestou Poutníka, jako tomu bylo u Komenského. Pojetí Noemi Savkové se však zaobírá původním dílem tak, aby ho skrze Poutníkova stanoviska přiblížila posluchači žijícímu v současnosti, jenž je také vystaven mnohým problematikám. Obsah libreta poukazuje na Komenského myšlenky, které jsou díky své nadčasovosti stále aktuální a platné.

Libreto a hudba: Noemi Savková Režie: Vladimír John Dirigent: Matěj Voda

Kalvárie – Ve světě, který je tak propojený, že jsou lidé jen několika málo dotyky na telefonu schopni zjistit, co se děje na druhé straně zeměkoule, ale jsou čím dál více sami. Dívají se na životy druhých a zapomínají, který život je ten skutečný, a hlavně který život je ten jejich. Čím více jsou sami, tím ustavičněji hledají, co by je z jejich samoty vyvedlo – láska, Bůh, peníze…?

Libreto: Markéta Brothánková, Marek Řihák Hudba: Markéta Brothánková Režie: Marek Řihák Dirigent: Marek Madeja

Interpreti