Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Kravál: Debbilove + Mermomoc
čec. 9

Kravál: Debbilove + Mermomoc

Kounicova 22, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Koncert se uskuteční v rámci projektu „Error 404” ve venkovním prostoru BuranTeatru.

Debbilove: Slammerka/improvizátorka Máša Černíková (alias Bio Masha) a hudební všeuměl Luděk Kazda tvoří žánrově nepolapitelné duo DebbiLove. Jejich hutné beaty a přímočaré hity nemilosrdně trefují hřebíček na hlavičku, ať už je číkoliv. Autorská dvojice má na kontě tři alba, z nichž zatím poslední je nahrávka Šlápla na hrábě (o vypjatém individualismu). Skladby pracují s nezaměnitelnou jazykovou estetikou a schopností kritizovat, ale nedělat se přitom lepším. Naživo unikátně živelné.

Mermomoc: Duo Mermomoc se v roce 2008 vydalo z domovských Krkonoš cestami, o kterých jiní hudebníci ani netuší. Nezaměnitelná tvorba Michala Boučka a Přemysla Brože se pohupuje na pomezí folkového písničkářství a hip-hopu. Nové album Klinkovice — Wallingford je dokladem on-line kolaborace v čase dřív, než to začalo být během pandemie cool. Album totiž shrnuje šestiletý pobyt jednoho z členů ve Velké Británii. Přitom jde o jednu z dosud nejzajímavějších českých desek roku.

Kravál, v rámci kterého koncert proběhne, je nová hudební linie BuranTeatru. Koncertní série se zaměřuje na projekty, jimž jsou vlastní přesahy do různých uměleckých sfér. Nadžánrová dramaturgie klade důraz na silná autorská sdělení. Pestrost je vnímána jako základ kritické tvůrčí diskuse.

Interpreti