Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Kravál: Zapomělsem + Yasmina Melliti
čen. 25

Kravál: Zapomělsem + Yasmina Melliti

Kounicova 22, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Koncert se uskuteční v rámci projektu „Error 404” ve venkovním prostoru BuranTeatru.

Zapomělsem: Aleš Macenauer jako písničkář kombinuje folkové kořeny a poetické texty s experimentálními hudebními přístupy. Do širšího povědomí tuzemské alternativní scény se dostal debutovou dlouhohrající deskou Gejzír. Na tu navazuje aktuální album Měsíc ve váze, kde dostává výrazný prostor také elektronika. O mix a master se postaral Ondřej Ježek (Jámor) a obal namaloval Jakub König (Kittchen, Zvíře jménem Podzim). Intimní a hravé zároveň.

Yasmina Melliti: Charismaticky nakřáplý vokál písničkářky původem z Uherského Hradiště se na scéně objevil teprve vloni. Yasmina Melliti však během pandemie stihla vydat debutové album As Above, So Below na labelu Bad Names. Ponuré texty o depresi a potřebě lidského kontaktu spojuje lo-fi estetika plná lehkých aranží inspirovaných hudebnicemi Phoebe Bridgers nebo Snail Mail.

Kravál, v rámci kterého koncert proběhne, je nová hudební linie BuranTeatru. Koncertní série se zaměřuje na projekty, jimž jsou vlastní přesahy do různých uměleckých sfér. Nadžánrová dramaturgie klade důraz na silná autorská sdělení. Pestrost je vnímána jako základ kritické tvůrčí diskuse.

Interpreti