Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Květy (křest alba) + Alen (křest alba) + Martin Kyšperský & Adam Pilgr (křest alba)
lis. 9

Květy (křest alba) + Alen (křest alba) + Martin Kyšperský & Adam Pilgr (křest alba)

Sukova 49/4, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Kapely Květy, Alen a Duo vystoupí 9. listopadu v Kabinetu múz, kde proběhne křest hned tří alb, které všechny vycházejí u nezávislého labelu Polí pět.
Nejdříve pokřtí svoje album experimentálních písní s názvem Duo Martin Kyšperský a Aleš Pilgr, naživo posílení o multiinstrumentalistu Juru Habartu z Ghost of You. Trio se víc blíží improvizaci, hlukovým místům, krautrocku a zároveň používá i jemné pasáže, například s použitím steel-kytary. Deska vychází v omezeném nákladu s brožurou fotografií.
Jako druhá vystoupí Alen, zpěvačka a klávesistka, momentálně působící v kapele Lenky Dusilové. Svůj sólo materiál vydává na albu Tma a zahraje jej s rytmikou kontrabas a bicí a s mnoha hosty, kteří na desce účinkovali. Jde o melodické něžné písně s místy překvapivým drivem.
Na závěr večera zahraje kapela Květy, vydávající dvojvinyl Starý kortykoid na kterém vydává všechny podstatné písně, co se za posledních patnáct let neocitly na žádném řadovém albu, včetně věcí pro film a singlů. Bude to jeden z posledních koncertů čtveřice v této sestavě, neboť od roku 2023 dojde ke změně zvuku i sestavy. Šance poslechnout si staré i nové písně sehrané stovkami koncertů po republice.

Interpreti