Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

LuckySings
led. 18

LuckySings

Křídlovická 1, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Muzikant s nigerijskými kořeny Lucky Omouran vnáší závan čerstvého vzduchu na českou hudební scénu a úspěšně boří hranice mezi Afrikou a Evropou. Muž, jehož samotné jméno vyjadřuje štěstí (lucky = šťastný, pozn. aut.) má ve svém životě jeden velký cíl: dát lidem důvod se usmívat a svou hudbou je osvobodit.  
Lucky se jako umělec vypracoval sám – bez ničí pomoci a jen s ohromnou porcí talentu. Od amatérského rapování přešel ke zpěvu a namísto básní začal psát písně. Na kytaru poprvé narazil během jednoho z častých afrických výpadků proudu – a jakmile na nástroj v naprosté tmě poprvé zabrnkal, už nemohl přestat. Hraní Luckyho od té doby nepustilo a nadále zdokonaloval své schopnosti; postupem času ke kytaře přidal i klavír a ukulele. Jeho pravý potenciál se naplno začal rozvíjet v České republice, kam poprvé vyjel jako vysokoškolský student. Zatímco zpátky doma Luckyho nikdo příliš nepodporoval, Češi se k jeho hudbě stavěli odlišně. Zaujmula je, nadchnula; a nadšený byl i Lucky. Talentovaný hudebník, jež celé mládí bojoval skrze hudbu s koktavostí, a který dříve zpíval jen v bezpečí sprchového koutu, zčista jasna vystoupil na své první show. S písní, kterou napsal společně s kamarádem Markem Fischerem; na opravdovém podiu a před lidmi, kterým se líbilo, co slyšeli. Ohromná podpora ze všech směrů dodala Luckymu sebevědomí; dostal nový impuls, který potřeboval pro svou tvorbu. 
Od té doby je Lucky k nezastavení. Usadil se v Brně, kde žije už šest let a pracuje na tom, aby se jeho sny staly skutečností. V roce 2016 dal dohromady skupinu LuckySings; o dva roky později se objevil v soutěži Česko Slovensko má talent 2018. V témže roce se také stal frontmanem indie kapely Where Are We Now, se kterou vystoupil na významných hudebních festivalech jako Colours of Ostrava, Rock for People či Sázavafest.
Lucky už má na kontě jedno EP - Leaving My Comfort Zone Vol. 1 a v současnosti vydává album nové; zázrak, kterému vdechl život společně s hudebním producentem Radimem Gencevem: Roadside Vagabond. Album dostalo svůj název po stejnojmenné písni a ukazuje změny, kterými si umělec za celé roky prošel. „Dříve jsem se bál toho, co si o mojí hudbě a mně – protože mám nadváhu – budou lidé myslet.“ Teď zpěvák opouští svou komfortní zónu. Nebere si žádné servítky a jde do hry se vším, co má. S nově nalezeným sebevědomím zní jeho zpěv doslova tak, jako by do každé písně vléval část svojí duše, zatímco mistrně skáče mezi paletou hudebních žánrů, které mají blízko k jeho africkému srdci. Od Afro popu po Jazz a dokonce Reggae, Roadside Vagabond dokáže oslovit i to nejrůznorodější publikum. Z každé noty zaznívají ty nejsyrovější emoce – a přetvářejí tak celé album do Luckyho osobního deníku, který si může přečíst úplně každý. Písně se s dávkou kreativity či humoru dotýkají některých citlivých témat. Roadside Vagabond chce zaujmout, ohromit, rozveselit publikum a zároveň jej donutit se zamyslet. A hlavně – inspirovat a osvobodit.

Interpreti