Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Marian Vojtko
kvě. 28

Marian Vojtko

Na Příkopě 988/31, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Marian Vojtko započal své muzikálové působení dílem S. Sondheime Little Night Music. Během studií úspěšně absolvoval konkurz na Svobodův muzikál Dracula, kde v prvním i druhém uvedení zpíval role Kněze a Stevena. Ve slovenském nastudování Landova muzikálu Krysař ztvárnil titulní roli Krysaře a v Pomádě roli Anděla. Úspěch na pražské muzikálové scéně mu poprvé přinesla alternace titulní role hraběte Monte Crista ve stejnojmenném muzikálu Karla Svobody.
V divadlech Broadway a Hybernia vystupoval v muzikálech Kleopatra,Tři mušketýři, Angelika, Mona Lisa. V posledním muzikálu Karla Svobody Golem si zahrál roli Štěpána Skotnici, v obnovené premiéře muzikálu Dracula pak ztvárnil hlavní roli krvelačného hraběte. Od února 2010 vystupoval v hlavní roli velkolepého muzikálu Zdeňka Bartáka Baron Prášil v Divadle Hybernia. Za roli Barona Prášila získal Cenu Thálie 2010.
Největší úspěch mu však zatím přinesla hlavní dvojrole v broadwayském muzikálu Jekyll & Hyde od skladatele Franka Wildhorna, uváděném v Hudebním divadle Karlín. Samotný autor označil Mariana Vojtka jako jednoho z nejlepších představitelů této dvojrole na světě.
Marian Vojtko je ovšem dlouhodobě aktivní také na operní scéně. Do jeho repertoáru patří role Rossiniho Almavivy, Handlův Xerxes, Janáčkův baron Adolf, Pucciniho Pang a další tenorové party. V pražské Státní opeře ztvárnil roli Víta v opeře La Roulette. Koncertoval v Anglii, Portugalsku, Nizozemí či Německu.
V letech 2000-2010 působil jako host v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, a to v Mozartových operách Cosi fan Tutte, Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni a Kouzelná flétna. V témže divadle vystupoval i v roli Christiana v opeře Cyrano de Bergerac, uváděné zde ve francouzštině nebo také ve světové premiéře italské opery Fillipa Zignate Il sofio delle fate, uváděné taktéž v originále.
Svou uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána - Čardášová princezna, úspěšně uváděné Hudebním divadlem Karlín. V hlavní mužské roli knížete Edwina se Marian Vojtko představuje jako výborný zpěvák, herec i tanečník. Od září 2009 přibírá do repertoáru další operetní roli, a to hraběte Bola Baraňského z operety Oskara Nedbala - Polská krev. Tuto roli ztvárňuje od března 2014 také v Janáčkově divadle v Brně.
V současné době vystupuje jako Král upírů Kelo v muzikálu Klíč králů, v muzikálu Casanova ztvárňuje roli hraběte Valdštejna a v muzikálu Mata Hari ho můžete vidět v roli McLeoda.
V Hudebním divadle Karlín účinkoval v roli Radamese v muzikálu Aida a od ledna 2013 vystupuje jako poručík Champlatreux v operetě Mam´zelle Nitouche.

Interpreti