Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Minus123minut
lis. 1

Minus123minut

Bezručova 151/5, Plzeň

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

-123min. přijedou do Plzně s novou deskou LES!

„Album je příběhem přátelství, které v Minutách máme,” říká frontman Zdeněk Bína.

Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. LES vyšel v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině! Album je hudební bonboniérou, v níž se mísí soul, alternativa, rock, pop, ethno, nová hudba a funk.

LES vznikl v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci "Minuty" přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

Velkým překvapením pro posluchače je i radikální změna, kterou tvoří texty v českém jazyce. Avšak hudebně nová nahrávka navazuje na „Minuty“ tak, jak je známe.

-123min. vydali v letech 1996 – 2009 šest alb a v roce 1999 získali Cenu Anděl za Objev roku. Kapela tehdy hojně koncertovala v zahraničí, například v Holandsku, Belgii, Anglii, Polsku, na Ukrajině, Slovensku, v Americe, Francii a dalších. Za léta působení se stala na naší hudební scéně doslova kultovní skupinou. Její největší síla spočívá především v živých energických koncertech, jež jsou z velké části tvořeny improvizací.

Formaci tvoří trio vysoce respektovaných muzikantů: Zdeněk Bína (zpěv, kytara), Fredrik Janáček (basa) a Dano Šoltis (bicí).

Interpreti