Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Nas
čen. 4

Nas

U Výstaviště 67, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Hiphopový svět je plný hvězd jednoho hitu, umělců, kteří se střídají v udávání tempu scény i vysloužilých veteránů. Vedle nich ale najdeme hvězdy, které formují celou street culture, a jejichž vliv se odráží v samotné DNA scény. Jedním takovým je i legendární Nas – hudebník, který dodnes patří k nejúspěšnějším rapperům vůbec. V Praze poprvé vystoupí už 4. června v Malé sportovní hale. 

Jeho dráha započala v roce 1994 dnes už klasickým hiphopovým debutem Illmatic a pokračuje do současnosti. V roce 2020 si Nas za nahrávku King Disease odnesl Grammy za nejlepší rapové album roku, minulý měsíc navíc vydal nové video k tracku Wave Gods feat. A$AP Rocky & DJ Premier.

Nastradamus, Nasty Nas, Nas Escobar nebo God’s Son. Pod těmito přízvisky byl Nas na počátku devadesátých let známý jako jeden z předních hlasů newyorské scény a svými mixtapy produkovanými jmény jako DJ Premier nebo Kanye West bodoval u kritiky i posluchačů. V roce 1997, kdy byl zastřelen rapový král Notorious B.I.G., svedli Nas a Jay-Z, se kterým jej spojovala historie plná beefů, pomyslnou bitvu o rapový trůn.  

Nas se za celou hudební kariéru nepřestal dívat dopředu a jeho tvorba se tak vždy vyvíjela spolu s ním. Z dítěte ulice bez dokončené střední, až po uznávaného hudebníka, který patří mezi nejvlivnější hudebníky posledních tří dekád s šestnácti nominacemi na cenu Grammy a celkem čtrnácti nahrávkami na svém kontě je dodnes k nezastavení a své alba, na kterých se v minulých letech podíleli i Eminem, Lauren Hill nebo Dr. Dre, posílá do světa stejným tempem jako dřív.

Interpreti

Nas