Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

OC/DC Kabaret 2022
čec. 14

OC/DC Kabaret 2022

U Výstaviště 21, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Antimother je producentská platforma a mikro label, který se snaží podporovat hraniční fenomény současné hudby a zvukového designu. Tentokrát již podruhé se svým OC/DC Kabaretem zakončí divadelní festival Nultý Bod v karlínském studiu Alta ve čtvrtek 14. července 2022.

Vystupující: Yeah You (UK) Yeah You je duo otce Mykla Jaxna (aka Gwillyho Edmondeze) a dcery Elvin Brandhi, které do svých improvizací vplétají industriální beaty, skřípající basy a syntezátory. Svůj jediný vinyl Krutch z roku 2017, ve kterém filtrují black metal skrze pop, nahráli v černém rodinném autě Renault Clio při cestě Holandskem, Německem až do budapešťské Aurory. S čím asi dorazí tentokrát, v mezipřistání na cestě z Paříže do Berlína?

„Otevřít se v hudbě a vypustit své nitro ven je samo o sobě trochu jako společenská sebevražda. A k tomu všemu to dělám se svým tátou.“ – Rozhovor Elvin Brandhi s Tristanem Bathem pro Quietus

Budokan Boys (US) Netradiční hudební projekt skladatele Jeffa T. Byrda a zpěváka Michaela Jeffreyho Leeho vznikl v roce 2014 v New Orleans. Svá alba vydali u labelů Baba Vanga, Tymbal a Ever/Never. Jejich temně komická živá vystoupení kombinují elektroniku, vyprávění, saxofony a kytaru.

Mme Psychosis (PL) Mme Psychosis (zkráceně MP) se poprvé ukáže mimo svou rezidenční Vídeň, kde po nocích v klubech transformuje rytmy, melodie a harmonie, které ji pronásledují za dne. Průvodcem po jejím hudebním světě bude beat, synthové plochy a rezonující vokál.

Jano Doe & False Trance (SK & CZ) Premiéra dvou projektů, které spolu již měly dvakrát hrát. Katarína Gatialová na hudební scéně vystupující pod jménem Jano Doe znovu se svým modulárním syntezátorem spolu s roztříštěnými freejazzovými rytmy bubeníka Ondřeje Paruse alias False Trance.

DJ Škrtím Srnky (SK) Nedílnou součástí živých vystoupení v rámci produkce Antimother je DJ Škrtím Srnky, který akce uzavírá svými sety emocionálně náročných, podivných písní. Přesouvá tak model domácích „parties“ s youtubem do kolektivní roviny a boří mýtus, že na konci musí vždycky hrát něco přímočaře tanečního.

Interpreti