Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

OSKAR PETR "70"
říj. 6

OSKAR PETR "70"

Vodičkova 36, Praha

Vstupenky

Informace o akci

Přední český hitmaker a základní stavební kámen Marsyas OSKAR PETR slaví "70." Se svou excelentní doprovodnou kapelou a hosty vzpomene v první řadě na legendární první období Marsyas, ale i na svou sólovou éru. Zazní Zmrzlinář, Břímě, Hrnek, Karolína, Dětský šaty, Barvám, Dívka z plakátu a další nesmrtelné songy.


Folk – rocková hudební legenda, textař a zpěvák Oskar Petr letos oslaví sedmdesátku. Tento český hitmaker je známý svým fanouškům již ze sedmdesátých let, kde spolu se Zuzanou Michnovou a Petrem Kalandrou spoluzakládal slavnou skupinu Marsyas. Svoje bluesové a jazzové citění pak zúročil také ve formaci Jazz Q Martina Kratochvíla. Hrál s řadou interpretů a skupin, například s Pražským výběrem. V roce 1980 odešel do emigrace, kde se věnoval hlavně videu, fotografii a skládání. Po svém návratu nahrál několik sólových alb a také poskytl některé své největší hity jiným interpretům. Skupina Lucie, například zaznamenala mega úspěch Oskarovou písňí Medvídek, David Koller pak nazpíval další velký Oskarův hit Chci zas v tobě spát, či Aneta Langerová píseń Hříšná těla křídla motýlí. Oskar Petr je muzikant velkého, osobitého hlasu a jeho písně vedle nezaměnitelných textů působí silným autentickým dojmem.

Oskar Petr své jubileum oslaví dvěma exklusivními koncerty spolu se svými hosty, a to nejprve 6. října v pražském Lucerna music baru a následně v Brně 10. října v KC Semilasso. Do Brna dorazí i slovenská legenda – Pavol Hammel.

Interpreti