Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Polská krev
dub. 22

Polská krev

Křižíkova 10, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Polská krev je beze sporu nejznámější a nejlepší českou operetou. Na námět Puškinovy povídky „Slečna selka“ napsal Leo Stein libreto, na které Oskar Nedbal zkomponoval hudbu. 

Polská krev prošla od své veleúspěšné premiéry v roce 1913 ve Vídni celou řadou úprav. Abychom byli co nejvěrnější originální verzi, objednali jsme si od agentury Doblinger ve Vídni originál libreta i klavírního výtahu, ze kterého jsme pro naše nové uvedení vycházeli. 

K určitým kosmetickým úpravám jsme se nicméně odhodlali. Klasické operety mívaly tři dějství a hrály se na dvě přestávky. To je v dnešní době nepopulární a proto se většinou dělává přestávka po prvním jednání, čímž je druhá část nepoměrně delší. Rozhodli jsme se proto první jednání prodloužit přidáním dalšího prostředí a tak slavné ´hity´ „Jednadvacet“ a „Bratři, jsem zamilován“ uslyší diváci ještě před přestávkou. Druhé jednání začíná až Heleniným příchodem na Bolovo venkovské panství. 

Abychom mohli dát větší prostor osvědčeným a oblíbeným interpretům, rozšířili jsme roli Bolova sluhy Wlasteka, a 'vypůjčili' jsme si pro něho dvě slavné písně z jiných operet Oskara Nedbala – z Vinobraní a z Krásné Saskie. Jaké, to na to si ale budete muset počkat až na premiéru. 

Populární ´hity´ této operety znají nejen milovníci operety, ale i široká veřejnost. „Diplomat“, „Jste kavalír, to vím“, „Blondýnky něžné“ a všechny krásné písně této vtipné operety si budete moci vychutnat na scéně Hudebního divadla Karlín od září 2009.

Statkář Jan Zaremba: Tomáš Bartůněk / Vratislav Kříž
Helena, jeho dcera: Liana Sass / Martina Severová - Klinkovská
Hrabě Bolo Baraňski: Martin Slavík / Marián Vojtko
Brono Popiel: Bronislav Kotiš / Václav Vostarek
Wanda, primabalerína z Moskvy: Andrea Kalivodová / Martina Kociánová
Jadwiga, její matka: Pavla Břínková / Lenka Šmídová
Wiastek, Bolův komorník: Jan Ježek / Roman Škoda
Mirski: Jakub Šlégr