Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Roman Horký a Kamelot - Psáno na březové kůře II.
úno. 17

Roman Horký a Kamelot - Psáno na březové kůře II.

Ketkovice 37, Ketkovice

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Speciální koncert - Roman Horký a Kamelot - "Psáno na březové kůře II."

Už od dětství, kdy jsem začal jezdit na potlachy a ohně byla mou nejoblíbenější hospodou ta „U Mohelských“ v Ketkovicích. Pamatuji si moc dobře na pana Mohelského staršího, jak mi nosil „zónko“ a stará paní Mohelská měla vždy připravený špičkový maďarský guláš. Řízky smažila v malém kastrůlku na domácím sádle a k němu se podával jedinečný bramborový salát bez majonézy (brambory, ocet, cibule, okurka, hořčice, sůl a pepř). Jak jsem dospěl, nebyl žádný čundr do naší pooslavské krajiny, bez toho aniž bych tuto „domácí knajpu“ se svými kamarády nenavštívil. Když starý pan Mohelský zemřel, převzal otěže hospodského jeho syn Jirka, a pokračoval v otcových šlépějích. S Kamelotem, Trosečníky, T. O. 60. Míle a dalšími trampskými osadami jsme se tam často scházeli a hrávali vedle výčepu u věšáků, a zatímco na kamnech se sušily promoklé battledressy, celty a košile, my čekali na čas, kdy půjdeme do Rapotic na vlak. Tam dřímá i prapůvod vzniku mé písně „Psáno na březové kůře“. Když vyšlo naše první album „Zachraňte koně“, šli jsme tuto významnou událost oslavit právě tam. Stali jsme se miláčky rodiny Mohelských a taky některých ketkovických dívek, které si nás nad ránem rozebraly a ukládaly nás s radostí do svých příbytků. Dokonce i televizní medailon Kamelotu „Duhová cesta“ z roku 1994 se neobešel bez záběrů z ketkovické hospodské zahrádky. Už tehdy jsme s Bůčkem spřádali plány, že bychom v sálku pohostinství odehráli regulérní koncert.

Proto v sobotu 17. 2. 2024 Kamelot zahraje a zazpívá na kultovním místě našeho trampského bratrstva po roce znovu. Sál pohostinství je malý a má kapacitu pouhých 200 míst, tak rozhodně neváhejte a zajistěte si vstupenky, tedy pokud chcete s námi „U Mohelských“ prožít tuto významnou událost. Začínáme v 18:00 h. To proto, abyste si během soboty stačili projít některá posvátná místa okolo řeky Oslavy, třeba i ty, o kterých zpívám ve svých písních (Ketkovák, Kavčice, Vydrův Mlýn, Malá skála, Skřipina anebo navštívit nedaleké Rapotice či Lesní Jakubov). Po skončení tohoto koncertu si dáme společně pivo a třeba ještě zazpíváme u věšáků (které tam již nejsou) „Březovou kůru“ a rozezníme ty staré původní parkety, po kterých kráčely odřené pohorky našich kamarádů… Zatím ahoj! Roman

"Zaprášené diamanty" je název nového alba, které vyšlo na konci roku 2023 a bude k dispozici ke koupi jak na CD, tak i v LP verzi na tomto koncertu.

Děti do 10 let a doprovod ZTP/P vstupné zdarma.

Interpreti