Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Rutka Laskier + Pacino + Zetmy
lis. 11

Rutka Laskier + Pacino + Zetmy

Sukova 49/4, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Kapely Rutka Laskier, Pacino a Zetmy vystoupí 11. listopadu v brněnském Kabinetu múz. V rámci koncertu Rutka Laskier pokřtí své nové EP Krásná doba.

Melodický hardcore, emo, punková přímočarost a DIY přístup. Kapela Rutka Laskier vydává 28. října u brněnského labelu Kabinet Records 10" vinylové EP Krásná doba, které bude zároveň k dispozici v digitální podobě na platformách Spotify a Bandcamp. Křest nahrávky je plánovaný na 11. listopadu v Kabinetu Múz, kam dorazí spřízněná parta Pacino.

EP Krásná doba vznikalo během světové pandemie (někdy od začátku roku 2020 až do podzimu 2021). Rutka Laskier opět nahrávala kompletně v duchu DIY, pod taktovkou baskytaristy Pavla Sikory ve zkušebně / studiu v Hrušovanech nad Jevišovkou. Kapela chtěla udělat hudebně údernější a přímočařejší punkovou desku, proto se členové rozhodli pro kratší formát EP na 10" vinylu, který bude včetně kapsy průzračný. To značí pomyslnou ztrátu závoje naivity a pohled na svět bez okolků. O cover se opět postaral šestý nehrající člen Radim Kašpárek. Krásná doba byla ovlivněna brněnskými nálevnami, mosteckými zastavárnami, životem na sídlišti plném drog a chlastu, stupňujícím se násilím ve světě, agresivní polarizovanou společností a pandemií, která všechny tyto temné lidské proudy umocnila. Bylo-li předchozí LP Protiklady spíše lyrické, tak na Krásné době jsou texty více epické a bez hlubších niterních rozborů vyprávějí konkrétní příběhy skutečných lidí. Šelest stromů nahradilo střílení do lidí. Srdce bušící jako vyplašený pták nahradilo piko, maty a pornografie. Kamarádi se propadají do závislostí a dluhových pastí.

Pacino – kytarové trio z Orlové, které vydává u labelu Stoned to Death. Pacino je živelná kapela, jejíž česky zpívané texty a zběsilá koncertní energie cupují publikum. Za debutové album Půl litru země získali cenu Vinyla za nejlepší desku a letošní nahrávka Sedm světů je taky vynikající a syrová.

Zetmy jsou relativně neznámá jazz / electro / punková kapela z Čáslavi. V roce 2022 zatím vypustili dva singly Špína a Prapodivnej sen, a k oběma natočili klipy.

Interpreti