Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Slavnostní zahajovací koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu
říj. 1

Slavnostní zahajovací koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu

Náměstí Jana Palacha 1, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Slavnostní zahajovací koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu přinese první vystoupení rezidenční umělkyně sezony, venezuelské klavíristky Gabriely Montero.

„Její hra má vše: brilantní rytmickou živost, jemné nuance, ve vrcholných momentech sílu ocele, oduševnělou lyriku v meditativních pasážích a především nesentimentální expresivitu,“ napsaly New York Times. Montero společně s rozhlasovými symfoniky provede jedno z nejpopulárnějších děl klasické hudby vůbec, melodický Koncert pro klavír a or­chestr č. 1 b moll ruského romantika Petra Iljiče Čajkovského. Umělecký ředitel a šéfdiri­ gent orchestru Alexander Liebreich zahájí večer Dvořákovou předehrou Othello, inspirovanou Shakespearovou tragédií. Dramaturgii složenou z české a ruské hudby završí Svěcení jara. Premiéru baletu v Paříži provázel v roce 1913 legendární skandál, který se zapsal do dějin. Ať už jej vyvolala odvážná choreografie Vaclava Nižinského, nebo Stra­vinského hudba, pro dobové publikum šoku­jící svou rytmickou i harmonickou smělostí, Svěcení jara, ikonická skladba 20. století, fascinuje dodnes.

Program: – Antonín Dvořák: Othello, op. 93 – Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 b moll, op. 23 – Igor Stravinskij: Svěcení jara

Interpreti