Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Suk s kapkou Smetany - Trio Beze Jména
čen. 19

Suk s kapkou Smetany - Trio Beze Jména

Vídeňská 7, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Na svém druhém celovečerním koncertě představí Trio Beze Jména díla dvou českých skladatelů. V hlavní roli tentokrát bude dílo Josefa Suka, slavného houslisty i skladatele období pozdního romantismu, jehož hudba nadchne i nezkušeného posluchače vážné hudby. "Zálivkou" Sukových skladeb pak bude dvouvětá skladba "Z Domoviny" Bedřicha Smetany pro housle a klavír charakteristická svou venkovskou energií.
Trio tímto koncertem zahájí dlouhodobý cyklus, který by měl v budoucnu pokračovat hudbou skladatelů národů nejbližších členům tria - skladatelů ruských a maďarských.
Trio Beze Jména /Martina Jasanská - housle, Diana Kadysheva - violoncello, Jan Vojtek - klavír/ vzniklo v létě minulého roku. Zaměřuje se na vytváření tématických programů pro zajímavé koncerty, které posluchače obohatí nejen o hodinku krásné hudby, ale také o zajímavosti ze života a díla hraných autorů. Přes své nedlouhé trvání si trio již vysloužilo uznání od řady profesionálních hudebníků zabývajících se komorní hudbou.
Na tomto koncertě můžete také podpořit soběstačnost hudební produkce zakoupením Sponzorské vstupenky či Fair Trade vstupenky. Za každou podporu v této formě budeme vděční!
Program:
Josef Suk st.
  • Elegie pro housle, violoncello a klavír
  • Balada a Serenáda pro violoncello a klavír
  • Klavírní trio c-moll
Bedřich Smetana
  • Z domoviny