Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Terrible 2s + Hugo a já
kvě. 3

Terrible 2s + Hugo a já

Ludmilina 601/1, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Terrible 2s a Hugo a já vystoupí 3. května v Nové libeňské synagoze.

Bratislavští Terrible 2s používají ve svých skladbách stejné prostředky, jako jejich předchůdci Živé kvety, což znamená autentičnost, hudební „přímočarost“ a texty, jejichž autorkou je zpěvačka Lucia Piussi. Na vloni vydaném albu Dotýkať sa oblakov se nevyhýbají netradiční milostné lyrice („Si silný ako žena, si ako skala, si svätá hora ku ktorej som putovala“), ale zároveň si nezapomínají klást celospolečenské otázky („Kto spraví poriadok v tejto krajině?“). Kapela Terrible 2s vystupuje v různých koncertních sestavách. V synagoze se představí čtveřice: Lucia Piussi (zpěv, kytara, klávesy), Agnes Lovecká (moog, housle, zpěv), Jakub Kratochvíl (basová kytara) a Mišo Lašán (bicí).

Akustické trio Hugo a já na sebe v loňském roce upozornilo albem Poslední lidé. Spíše než „dobře si zahrát“, je pro ně důležité pokusit se něco sdělit o okolním světě a o svých pocitech z něj. Nejedná se však o zasněný „kytičkový“ folk, ale o městské písničkářství. Antonie Nowaková (housle, violoncello, zpěv), Pavla Šefrnová (klavír) a Petr Hugo Šlik (kytara, zpěv) právě nahrávají nové album, ze kterého v synagoze premiérově zahrají několik skladeb.

Frontman Petr Hugo Šlik působí rovněž jako spisovatel (především literatury pro děti a mládež). V synagoze pokřtí svou novou knihu Stín železné opony, tematizující nedávnou minulost České (Československé) republiky.

Interpreti