Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

The Grandmothers Of Invention (perf. music of Frank Zappa)
kvě. 9

The Grandmothers Of Invention (perf. music of Frank Zappa)

Vodičkova 36, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Skupina The Grandmothers Of Invention, spoluhráči fenomenálního Franka Zappy, potěší jeho české fanoušky
Frank Zappa si udržel i více než 22 let po svém odchodu mezi českými fanoušky vyjimečné postavení. Byl jednou z největších postav historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény. Platí to i o členech skupiny The Grandmothers of Invention, která v programu složeném výhradně ze Zappových skladeb vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 9. května 2018.
Název kapely odkazuje s typickou zappovskou sebeironií k Mothers Of Invention, první kapele Franka Zappy, v níž hráli v jejích hvězdných letech jak legendární klávesista a zpěvák Don Preston, tak saxofonista a flétnista Bunk Gardner, zatímco hráč na marimbu, vibrafon, další melodické perkuse a klávesy Ed Mann Zappu provázel přes deset let i v pozdějších sestavách. Tyto výtečné muzikanty skvěle doplňuje bubeník, perkusista a zpěvák Christopher Garcia. 
Koncert bude pro české fanoušky Franka Zappy patrně poslední příležitostí vidět tyto vyjimečné Zappovy spoluhráče naživo. 
The Grandmothers of Invention vznikli v roce 2002 z potřeby spoluhráčů Franka Zappy vzpomenout aktivně na 10. výročí jeho odjezdu na poslední nekonečné turné. Nesentimentální a energické show dokázalo, že Frankův duch v jeho spoluhráčích stále přetrvává a skupina s chutí pokračuje ve své misi i nadále. odehrála již přes 400 koncertů od USA přes většinu evropských zemí až po Austrálii. Pod zappovsky vtipným heslem "We can still do that on stage!", volně přeložitelným jako "Ještě stále to na pódiu dáváme!" přijedou potěšit znovu i své české fanoušky. 
Frank Zappa byl bezesporu jedním z nevětších hudebních fenoménů 2. poloviny 20. století. Vynikl nejen jako geniální muzikant, ale i jako silná všestranná osobnost širokého záběru, s mimořádně vyvinutým smyslem pro břitký humor, ironii i sebeironii. Jeho tvorba stála vždy mimo hlavní proud a v jeho textech, či legendárních promluvách během koncertů, to schytávala jedním vrzem americká politická scéna, přihlouplý měšťák z provinčního městečka, namyšlený intelektuál z NY i naivní květinkové hnutí hippies. Schopnost ironického nadhledu a neúcta k jakémukoliv modlaření byly bezesporu ty zásadní důvody, proč se jeho tvorba natrvalo zapsala do srdcí českých fanoušků. A tuto atmosféru jistě přinese i koncert starých, ale stále po čertech dobrých Grandmothers of Invention.