Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Together on the Road: Rufus Miller + Lash&Grey
dub. 14

Together on the Road: Rufus Miller + Lash&Grey

Slavětínská 120, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Britský zpěvák, kytarista a skladatel Rufus Miller vyráží v dubnu na společné turné s oceňovanou slovenskou dvojicí Lash&Grey.

Rufus Miller je znám širšímu publiku především díky spolupráci se Stingem. Tvorba tohoto všestranného umělce z jižního Londýna je ale rozkročena daleko šířeji. Koncertuje s formacemi jako Riddles, Sleaze, Fragile, hostuje v kapele své sestry Misty Miller. Jeho žánrový záběr je zajímavý. Nalézt jde zde vliv psychedelického, gothického rocku i uklidňující lidovou hudbu, s lyrickými tématy lásky, ztráty a melancholie. Rufus doposud vydal dvě alba (Pop skull a Make It) a také několik singlů. Rufus Miller se českému publiku před několika lety představil jako člen Stingovy doprovodné kapely. Letos budou mít fanoušci poprvé možnost si vychutnat jeho nezaměnitelný styl během turné v České republice v tříčlenné sestavě s Andy Thompsonem a Ralphem Fullerem.

S Rufusem a jeho spoluhráči se na turné po českých a moravských městech vydá duo Lash&Grey, které tvoří mladí slovenští umělci Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý. Dvojice, ověnčená několika prestižními cenami (Cena Anděl za nejlepší slovenské album, Radio_Head Award za nejlepší debutové album a skladbu roku), stihla již vydat dvě alba. Za poslední dva roky Lash&Grey vystoupili na světoznámých pódiích jako je Carnegie Hall v New Yorku, na festivalech v Mexico City, Guadalajare, Paříži, Itálii, Švédsku, Belgii, Nizozemsku, Německu a mnoha dalších. Kristína se jako jediná Evropanka dostala do finále TOP 5 zpěvaček z celého světa v prestižní jazzové vokální soutěži Sarah Vaughan Jazz Vocal Competition v New Jersey.

Společné turné Rufuse Millera s Lash&Grey je nazvané příznačně Together on the Road. Posluchači se mohou těšit na propojení obou formací v podobě duetu Kristíny a Rufuse.

Turné Together on the road startuje v neděli 14. 4. 2024 v Praze, ale již v sobotu 13. 4. Rufus Miller vystoupí v Humpolci jako host na koncertě Dominica Millera, světově uznávaného „Stingova kytaristy“. Na jednom pódiu se tady potkají skvělí muzikanti, otec a syn, kterým budou v dubnu „patřit“ české a moravské hudební scény.

Turné Together on the road startuje v neděli 14. 4. 2024 v Praze, v Klánovicích.

Interpreti