Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Ty Syčáci / Kazachstán / Jakub Tichý
lis. 12

Ty Syčáci / Kazachstán / Jakub Tichý

28 října 258\296, Ostrava

Vstupenky

Informace o akci

Ty Syčáci 
alternative-world music / Brno
Kapela Ty Syčáci vznikla v roce 2000 z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem (on sám tento styl, který jej proslavil už při sólovém vystupování, nazývá „fyzické básnictví“). Jeho spoluhráči v kapele Ty Syčáci jsou kytarista Petr Zavadil a baskytarista Tomáš Fröhlich (ex Pluto). Kapela plní české kluby už osmým rokem. Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků: jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music. Možná právě díky této nezařaditelnosti představuje publikum Syčáků doslova průřez mezi generacemi – od středoškoláků po zasloužilé milovníky klasického kytarového rocku.
Kazachstán
progressive-art rock 
Ostrava, Frýdek - Místek, Praha

Skupina vznikla v roce 2003, prošla však mnoha změnami v obsazení a do současné podoby vykrystalizovala v roce 2016. Styl kapely je dán nástrojovým obsazením, hlavně kombinací akustické a elektrické kytary a píšťal nejrůznějšího druhu. Cílem jsou delší rockové skladby s instrumentálními plochami. Autorem hudby je Robert Hejduk a textově kapela čerpá především z básní beskydského autora Jaroslava Žily, který s kapelou občasně spolupracoval i na koncertech, kde hudbu prokládal autorským čtením.
Jakub Tichý
folk-punk / Frýdek-Místek

Hraju divnou hudbu s divnými texty. Vystupuji s divnými lidmi. Točím divné desky a divné klipy. Jsem z Frýdku-Místku. Dělám to od roku 2008.

Interpreti