Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Vánoční koncert - Peter Berger
pro. 9

Vánoční koncert - Peter Berger

Na Maninách 1525/32a, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Slovenský tenorista Peter Berger vystudoval zpěv na konzervatoři ve svých rodných Košicích a ještě v době studií se stal sólistou košické opery. Zde si vytvořil základ svého repertoáru - zpíval Nemorína, Ernesta, Alfréda či Lenského. 
V roce 2007 debutoval v roli Pinkertona v bratislavském Slovenském národním divadle a odtud se jeho působení rozšířilo na české operní scény včetně brněnského a pražského Národního divadla, kde jako stálý host působí dodnes. 
Neustálým zdokonalováním svého lyrického tenoru se propracoval k dramatičtějším rolím, českého, francouzského a italského repertoáru, pro které je stále více vyhledávaným také v zahraničí. 
Zpíval v řadě evropských a světových divadlech - Wexford, Palermo, Santiago de Chile, Brémy, Tokyo, Peking, Varšava, festival v Glynderbourn a v posledních letech absolvoval významné debuty ve Velkém divadle v Moskvě jako Princ v Rusalce a Don Jose v Teatro Reggio v Italském Turíně. 
Je častým hostem koncertních pódií v širokém repertoáru kantátových a oratorních skladeb. V projektu Belcanto zabrousil i do vod známých operet a muzikálů.

Interpreti