Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Vernisáž výstavy Bleděmodré město s koncertem
lis. 7

Vernisáž výstavy Bleděmodré město s koncertem

Leitnerova 2, Brno

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Koncert kapely Nevermore & Kosmonaut doplní vernisáž výstavy fotografií z bookletu alba Bleděmodré město. Záměrem skupiny bylo, aby deska inspirovala nejen poslechem, ale i v touze přiblížit se městu.
Album vydané 18.6.2018 inspirované Brnem chce oslovit i ty, kteří Brno neznají, třeba touhou po hledání zdánlivě skrytého.Na projektu spolupracoval hudební producent Lukáš Chromek (Minus 123 minut, Thom Artway, ATMO music) a pomohl k modernímu zvuku desky. Nápad na kolekci písní inspirovaných Brnem vznikl z touhy začít tvořit nové písničky kapely už s nějakou spojující myšlenkou. Podle slov zpěváka a textaře kapely Michala Kosmonauta Šimíčka ho město vždy fascinovalo a chtěl ho poznat ještě blíž. Většina písní psal přímo v nočních ulicích: „Psal jsem na nástupištích hlavního nádraží, odkud odjížděly za války transporty, chodil si povídat do hospůdek v ‚ghettu‘, plaval v noční řece a se zavřenýma očima jsem s doprovodem hodiny procházel ulicemi, abych mohl zachytit hlas města. Texty se Brna dotýkají v různých souvislostech – od konkrétních míst, historických událostí, brněnských specifik až po čistě soukromý vztah k rodnému domu, který již neexistuje. ‚Bleděmodré město‘ není příběhem města, ale je mozaikou příběhů, které se v něm staly nebo stát mohly.”
Hudbu tvořila kapela společně a do nahrávky jsou doplněny autentické zvuky města. Konceptuální album je odpovědí skupiny na současný trend, kdy se stává zvykem udělat jeden singl s videoklipem a poslouchat písně útržkovitě bez pořadí. Bleděmodré město si musí posluchači nejlépe pustit celé, aby se k nim dostal jeho příběh. Jako odkaz na známou brněnskou pověst o odbíjení zvonů je na desce 11 písní. Díky tématu se nabízelo spojit hudbu a slova s obrazem. Na fotkách do bookletu kapela spolupracovala s herci legendárního brněnského divadla Husa na provázku. Vznik fotek přibližuje Michal Kosmonaut Šimíček: „Týdny jsem obcházel lokace a skicoval nápady, které vycházejí z textů písní. Opět jsem se ponořil do objevování ukrytých míst města. Fotilo se v bufetu, na Petrově, v pasáži i v obřím zničeném koncertním sále. Fotografie vytvořil David Konečný, dal jim jedinečný styl a zachytil atmosféru pomalu mizejícího Brna.“
Pro rozšíření zážitku a propojení s konkrétními místy jsou v bookletu ke každému textu přidány GPS souřadnice, které vedou na místo vzniku textu zmíněné nebo tam, kde je inscenována fotografie.
 

Interpreti