Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Vila Live: Furt rovně
srp. 26

Vila Live: Furt rovně

Ostrov Štvanice 858, Praha

Vstupenky

Informace o akci

Lesk a bída Divokého severozápadu. Rockový šanson z Ústeckého kraje, inspirovaný šedí paneláků, vůní smogu a zmarem nonstopáčů. Zábavná blues o hořících autech, mrtvých kočkách a Vánocích strávených v bordelu. Pořádná porce bahna na rýžovací pánvi, v níž se tu a tam zalesknou šupinky zlata.
Kapela Furt Rovně vznikla v roce 2008 v severočeských Lounech a od té doby svým energickým stylem vystupování zaujala na mnoha nezávislých festivalech a v hudebních klubech po celé republice. Její zvuk vychází z československé nezávislé scény 80. a 90. let; inspirují se v žánrech underground, art rock či jazz, a u klavírně založených hudebníků jako jsou Psí vojáci, Bez ladu a skladu, Dresden Dolls, Nick Cave a další.
Při této příležitosti by rádi oficiálně pokřtili nové album, Ve špinavých stopách. To sice vyšlo už v březnu tohoto roku, ale kvůli karanténě nebylo dosud pokřtěno.
Kapela hraje ve složení: Marek Mikulášek (host a příznivec Tygra v tísni) - piano, zpěv, Petr Konáš (herec z Šíleného Herkula) - saxofon. Tomáš Drábek - elektrická kytara, Rosťa Glazer - basová kytara, Jan Petržilka - bicí

Interpreti