Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Vojtěch Dyk & B-Side Band
srp. 1

Vojtěch Dyk & B-Side Band

Výstaviště 1, Brno

Vstupenky

Informace o akci

Vojtěch Dyk & B-Side Band vystoupí v rámci projektu Summer Arena 2020 v Brně, Praze a Liberci a představí program sestavený z nejúspěšnějších hitů uplynulé dekády. V jedinečném hudebním spojení s nadšením pro jazz a swing zahrají swingové aranže, se kterými kdysi vtrhli jako vítr na tuzemskou hudební scénu, i originální písně z dřívějších turné. Zlatým hřebem bude sada současných tanečních songů, které všichni fanoušci dobře znají. 

Jedinečné spojení brněnského  B-Side Bandu  se  zpěvákem,  hercem  a performerem  Vojtěchem Dykem,  je  momentálně  jedním  z  nejžádanějších  a nejsledovanějších  projektů  současné  české  kulturní  scény.  

„Vyrůstal jsem v rodině, kde jazz a swing byly něco jako chléb s máslem a navíc mé megalomanské srdéčko si rádo plní velké sny a co je většího než bigband? Už jen symfonický orchestr a s tím už já zpíval. Ale hlavně: jednou to zkusíte a nechcete jinak. Takový energetický tlak, který vás žene, když stojíte před 20 muzikanty, to jen tak nezažijete“ říká Vojta Dyk
Profesionální brněnský bigband založil bandleader Josef Buchta v roce 2006. B-Side Band je nadžánrovým a nezávislým tělesem, které se potkává s Vojtěchovým naturelem nejenom svou energií, ale i efektivními aranžmá a komunikací s publikem.
V roce 2012 absolvovali premiérové společné turné, zahrnující celkem 11 koncertů po České republice a Slovensku, kterému předcházelo rovněž vydání LIVE CD a LP se záznamem ze společného koncertu na jaře téhož roku, které se ve velmi krátkém čase prodralo na první příčku v počtu prodaných desek, kde setrvalo několik týdnů.  Pěvecký výkon, který Vojtěch Dyk předvedl v rámci tour i na společném albu, vedly k udělení ceny Anděl v kategorii zpěvák roku 2012. 
Od té doby je spolupráce nepřetržitá a s B-Side Bandem jsou stálicí tuzemské hudební scény. Jejich program se z původního víceméně coverového repertoáru změnil a v posledních letech hrají vlastní originální repertoár, který kromě jazzu a swingu nabízí energické funky, parádní groove, občas zabrousí i do popu. Na přelomu roku oslavili 10 společných let. Svým fanouškům nabídli slavnostní halové koncerty, na kterých je doprovodila Janáčkova filharmonie Ostrava s dirigentem Janem Kučerou. 
Recenze nahrávek i mediální ohlasy koncertů hovoří zcela jasně: B-Side Band s Vojtěchem Dykem neustále dokazují, že i swingem se dají vyprodat haly, zvednout publikum ze židlí a zcela naplnit prostory před hlavními festivalovými stagemi. Úspěch a ohlasy dokazují, že se Vojtěch Dyk a B-Side Band dostali na světovou úroveň. 

Interpreti