Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Vimperský Frňák 2018
čec. 20

Vimperský Frňák 2018

Hřbitovní, Vimperk

Informace o akci

V pátek 20. a v sobotu 21. července ožije letní kino již tradiční multižánrovým festivalem Vimperský Frňák. Hlavním představením festivalu je páteční koncert Pokáče, který je v současné době jedním z nejvýraznějších mladých písničkářů a textařů na české hudební scéně. V létě 2017 vydal debutové album Vlasy, které později získalo ocenění Zlatá deska. Mezi jeho další úspěchy patří nominace na ocenění Český Slavík a Cenu Anděl v kategorii Objev roku.

Program dvoudenního festivalu odstartuje v pátek po 17. hodině pohádkou od Divadla Studna. Po něm vystoupí 3D Company, které má domovskou scénu v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Jakmile se začne stmívat, dostane prostor pro vystoupení Pokáč. Páteční program pak zakončí poetický podvečer. 

Brány letního kina se v sobotu otevřou ve 14 hodin a diváci se budou moci těšit na další porci divadel. Program také oživí improvizační show nebo šansonové představení. Večer pak organizátoři ze SHŠ Berit připravili pro návštěvníky promítání populárního filmu Pelíšky. 

Po oba dva dny bude pro návštěvníky k dispozici relax zóna, malování na obličej, fotokoutek a mnoho dalšího. 

Celá akce letos ponese téma 100 let založení republiky. 
Festival se koná za finanční podpory Jihočeského kraje, města Vimperk a Nadace život umělce.