Koncerty v ČR ČR Praha Brno Plzeň Olomouc Ostrava

Longital + Milan André
pro. 8

Longital + Milan André

Bělohorská 150, Praha

Vstupenky

Prodej vstupenek byl ukončen

Informace o akci

Longital (SK)   
Už sedmnáct let jsou jistotou slovenské nezávislé scény: Dano Salontay (kytara, smyčec, zpěv), Shina (zpěv, baskytara, smyčec, tanec) a Marián Slávka (bicí, klávesy).
Osobní texty vytvářejí na hudebním pozadí nevšední emoce a příběhy, jakoby z vlastního vesmíru. Shinin charismatický zpěv, hluboké basové linky hrané smyčcem a výrazná pódiová prezentace jsou vyváženy Danovou divokou hrou na kytaru ve všech možných polohách, od jemných minimalistických verklíků, jazzových prvků, až po nekontrolované zvukové stěny. Ženský a mužský vokál se proplétají, chvíli souzní spolu, chvíli každý sám za sebe. 
Současný zvuk Longital, oproštěný od dřívější elektroniky, jde na dřeň při zachování dosavadních kvalit: je energický, přímočarý, taneční. Nové nástroje, které se objevily s příchodem Mariána Slávky, dodávají koncertům živelnost a dobrodružný ráz.

Milan André (CAN)  
Narodil se a vyrůstal v Kanadě rodičům, pocházejícím  ze Slovenska a z Kuby. Jeho potemnělý hlas a vynikající hra na kytaru vytvářejí spojení, které se objeví jen jednou za čas.  Ve zdánlivě jednoduchých písních se snadno dotkne srdce - a už ho nepustí. Folk a soul se prolínají v zajímavých aranžích, a refrény zůstávají znít v uších posluchačů jako něco povědomého, co se vynořuje někde z hloubi paměti. 

 

Interpreti